رشته روزنامه نگاری در دانشگاه آزاد جلفا راه اندازی می شود / دانشگاه آزاد ۵۰ درصد بار علمی کشور را بر عهده دارد

0 171

به گزارش خبرنگار جلفارس، محمد حسین صادقی ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران برتر جلفا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت بیش از پنج میلیون نفر دانش آموخته نقش مهمی در رفع نیاز کشور درعرصه های مختلف از جمله علمی، اقتصادی و مدیریتی کشور داشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی جلفا تدریس می شود، افزود: ۷ رشته کاردانی پیوسته، ۱۴ رشته کاردانی ناپیوسته، ۱۳ رشته کارشناسی پیوسته، ۱۶ رشته کاردانی به کارشناسی، و ۱۱ رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه فعال بوده و در تمامی رشته ها بجز رشته های کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو بدون آزمون امکان پذیر است.

صادقی اظهار داشت: دانشگاه آزاد واحد بین المللی جلفا با بیش از سه هزار نفر فارغ التحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی برنامه های مدونی برای تقویت رشته ها و آموزش های تحصیلات تکمیلی داشته و بزودی در مقطع دکتری در رشته عمران خاک و پی نیز دانشجو جذب خواهد کرد.

وی کسب مقام های علمی برتر در سطوح مختلف ملی و بین المللی را بیانگر توان علمی کم نظیر این واحد دانشگاهی اعلام کرد و افزود: آخرین عنوان مهم کسب مقام دوم مسابقات ملی بتن بین سازه ای در ادامه ده ها موفقیت علمی توسط دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی می باشد.

وی در پاسخ به خبرنگار جلفارس مبنی بر برنامه های واحد بین الملل جلفا برای تحقق پیوند صنعت و دانشگاه با وجود صنعتی ترین منطقه آزاد ایران و راه اندازی رشته های فنی برای تامین نیاز انسانی صنایع فعال در این منطقه، گفت: دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه راه اندازی شده و امیدواریم با همکاری دوسویه، پیشگام تحقق این پروژه ملی و بزرگ باشیم.

صادقی با اشاره به استقرار واحد بین الملل جلفا در منطقه آزاد ارس، و اهداف ملی و فراملی مناطق آزاد، نسبت به جذب دانشجویان خارجی و همکاری با دانشگاه های معتبر خارجی در راستای تحقق عنوان بین المللی این واحد دانشگاهی ابراز امیدواری کرد.

وی با اشاره به توان علمی و نخبگان واحد بین الملل جلفا، تجاری سازی ایده ها را یکی از راهکارهای مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا آماده سرمایه گذاری مشترک با سهم ۳۵ درصد برای تجاری سازی ایده ها است.

صادقی در بخش دیگر سخنان خود در رابطه با اهمیت رسانه ها بعنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین گفت: اصحاب رسانه با بیان واقعیت ها نقش مهمی در آگاهی اقشار مختلف جامعه دارند.

امکان راه اندازی رشته روزنامه نگاری با توجه به فعالیت های گسترده علمی و اقتصادی در منطقه آزاد ارس یکی دیگر از سوال های خبرنگار مهر در این نشست بود، که معاون آموزشی دانشگاه آزاد واحد بین المللی جلفا در پاسخ به این درخواست گفت: سعی خواهیم کرد در ابتدا مقطع کاردانی این رشته تحصیلی موثر را راه اندازی کنیم.

مراسم تجلیل از خبرنگاران به همت روابط عمومی واحد بین المللی جلفا و با حضور هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی برگزار شد و در پایان خبرنگاران حاضر در جلسه مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.